Demo - Insert

Demo InsERT

Programy dla Windows DEMO
Pakiet InsERT GT Wariant kliencki Pobierz
Pakiet InsERT GT + MSSQL Server Wariant podstawowy Pobierz

System InsERT GT i jego składowe mogą pracować w wersji próbnej, bez podania numeru licencji. Wersja ta charakteryzuje się pełną funkcjonalnością, ale jest ograniczona do 45 dni działania. Można również zażądać od systemu, aby utworzoną bazę danych wersji próbnej wypełnił danymi przykładowymi. Dane te zostały przygotowane przez twórców systemu celem zobrazowania mechanizmów programu i powinny być traktowane wyłącznie jako dane przykładowe.

Wersja próbna systemu InsERT GT dostępna w Internecie została przygotowana w dwu wariantach - podstawowym (zawierającym serwer bazy danych) oraz klienckim (bez serwera). Wyboru należy dokonać w zależności od szybkości swojego łącza internetowego - wariant podstawowy jest niestety dość dużym plikiem. Wariant ten można również zamówić bezpłatnie na płycie CD, wypełniając specjalny formularz.

Wariant podstawowy


Wariant ten zawiera następujące składniki, niezbędne do zainstalowanie systemu InsERT GT:

  • system InsERT GT w wersji próbnej (zawiera wszystkie składowe systemu);
  • sterowniki urządzeń zewnętrznych dla systemu InsERT GT;
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition.

Jeszcze jednym elementem niezbędnym do poprawnego działania systemu InsERT GT jest Microsoft Internet Explorer w wersji 6.0 lub nowszej. Z uwagi na to, że większość klientów posiada tę przeglądarkę, nie została ona dołączona do wariantu podstawowego, co zmniejszyło rozmiar pliku do pobrania. W przypadku braku przeglądarki lub posiadania starszej wersji można ją pobrać bezpośrednio z serwera firmy Microsoft.

Pobranie tego wariantu polecamy szczególnie osobom będącymi początkującymi użytkownikami komputerów, gdyż jego instalacja nie nastręcza żadnych problemów. Prosimy jednak zwrócić uwagę na rozmiar pliku do pobrania - w przypadku wolnego łącza internetowego polecamy skorzystanie z wariantu klienckiego.

Wariant kliencki


Wariant ten zawiera tylko system InsERT GT, a więc:

  • system InsERT GT w wersji próbnej (zawiera wszystkie składowe systemu);
  • sterowniki urządzeń zewnętrznych dla systemu InsERT GT;

Nie zawiera natomiast serwera bazy danych Microsoft SQL Server 2005 Express Edition oraz Microsoft Internet Explorera 6.0. Aby zainstalować wersję próbną w wariancie klienckim należy najpierw zadbać o instalację niezbędnych składników korzystając z zasobów Internetu:

  • Microsoft Internet Explorer 6.0: należy pobrać przeglądarkę bezpośrednio z serwera firmy Microsoft;
  • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition: należy pobrać serwer baz danych z witryny MSDN.

Po zadbaniu o instalację tych składników można już:

  • pobrać wersję próbną systemu InsERT GT i zainstalować ją zwracając uwagę na pytanie o nazwę serwera bazy danych Microsoft SQL Server 2005;
  • aby uruchomić Kasiarza GT, trzeba jeszcze pobrać i zainstalować sterowniki urządzeń zewnętrznych.
© GLOBO IT 2011